odwiedzin   Sprzedaż wysyłkowa    into@into.pl    tel. 71 39 22 034    tel. 602 46 54 01 Mapa
adres
Cennik Wyprzedaż ! maty grzejne w cenie kabla grzejnego Sklep na allegro O firmie Gwarancja Zużycie energii Zalety ogrzewania Ogrzewanie podłogowe Główna strona

  NAJLEPSZY   SPOSÓB   NA  
OGRZEWANIE   DOMU - 20 lat gwarancji !

duże zdjęcie i dokładny opis

duże zdjęcie i dokładny opis

duże zdjęcie i dokładny opis

  Kable grzejne / Przewody grzewcze   Maty grzejne   Termostaty regulatory temperatury

Udzielamy nawet 30% rabatu
przy zakupie powyżej 10000zł nettoBez opłaty dobiorę komplet ogrzewania i wyliczę dokładny jego koszt

Ogrzewaniem podłogowym zajmuję się od 1991 roku. Głównie produkuję kable grzejne, dwużyłowe zasilane z jednej strony, na zamówienie mogę wykonać kable jednożyłowe, kable z ekranem lub kable samoregulujące. Wykonuję też maty grzejne o dowolnym kształcie, według wymagań klienta, oraz zajmuję się ich montażem. Sprzedaję termostaty i inne akcesoria do ogrzewania podłogowego.

Mieszkam w domu jednorodzinnym 182m2 ogrzewanym tylko elektrycznym ogrzewaniem podłogowym, mam dodatkowy licznik podłączony tylko pod ogrzewanie podłogowe, co miesiąc spisuję stan licznika. W sezonie ( 2005/2006 ) zima była ostra koszt ogrzewania przez cały rok ( 12 miesięcy ) wyniósł tylko 1933,14 zł. Średnio miesięcznie ogrzewanie domu kosztowało mnie 161,09 zł. Więcej...Najczęściej zadawane pytania

Do jakiej temperatury nagrzewają się kafelki ? Temperatura kafelek może nawet przekroczyć 50st.C, ale wtedy gdy złoży się na to wiele czynników; w posadzce będzie zamontowana mata mocno grzejąca o mocy 200W na 1m2, i  mata będzie grzała bez przerwy przez cały dzień, i gdy kafelki będą przykryte jakimś dywanikiem. Najbardziej zalecana temperatura kafelek to 25st.C, taką temperaturę najczęściej uzyskuje posadzka i podłoga przy prawidłowo zainstalowanym ogrzewaniu podłogowym.

Po jakim czasie od chwili włączenia ogrzewania, kafelki są ciepłe ? Gdy ogrzewanie będzie zamontowane w kleju pod płytkami, w pomieszczeniu prawidłowo ocieplonym z dobrymi oknami, które jest w ciągłym użytkowaniu ( ogrzewanie jest codziennie włączane ) to, kafelki będą ciepłe po ok. 60 minutach przy założonej mocy 100W/m2, kafelki będą ciepłe po ok. 45 minutach przy założonej mocy 150W/m2, kafelki będą ciepłe po ok. 30 minutach przy założonej mocy 200W/m2.

W jakiej odległości od siebie należy montować kable grzejne ? W pomieszczeniach mieszkalnych prawidłowo ocieplonych (ciepłych) kable grzejne typu ZG nie można montować więcej niż 150W na 1m2, nie gęściej niż 10cm jeden od drugiego. Kable grzejne typu PG nie można montować więcej niż 200W na 1m2, nie gęściej niż 5cm jeden od drugiego. Do topienia śniegu i lodu z podjazdu do garaży, z chodników, tarasów, schodów zewnętrznych stosuje się kabel grzejny typu ZG, należy go montować co 5cm jeden od drugiego, uzyska się wtedy 300W na 1m2.

Czy można jednym termostatem regulować temperaturę w dwóch oddzielnych pomieszczeniach ? Jednym termostatem można regulować temperaturę w dwóch oddzielnych pomieszczeniach, ale wtedy termostat będzie lepiej regulować temperaturę w tym pomieszczeniu w którym będzie czujnik do tego termostatu, w drugim pomieszczeniu może być temperatura posadzki o kilka stopni wyższa lub niższa. Lepiej jest gdy każde pomieszczenie ma swój termostat.

Czym różni się kabel grzejny ZG od PG ? Kable typu ZG stosuje się do ogrzewania zimnych pomieszczeń, garaży, warsztatów, magazynów, hal, do topienia śniegu i lodu z podjazdów, tarasów, chodników, schodów. Do zabezpieczenia metalowych rur i rynien przed zamarznięciem.   Kable typu PG stosuje się do ogrzewania mieszkań, sklepów, domów jednorodzinnych,  domków letniskowych, biur, hoteli, szkół, bloków mieszkalnych, osiedli, obiektów sportowych. Można je też stosować do podgrzewania podłóg panelowych. Do zabezpieczenia plastikowych rur i rynien przed zamarznięciem.

Jaka jest różnica między matami typu MZ, a matami MP ? Maty typu MZ najczęściej stosuje się do podgrzewania pomieszczenia, mogą uzyskać temperaturę co najmniej 28stopniC, są tańsze.   Maty typu MP najczęściej stosuje się do ogrzewania pomieszczenia, mogą uzyskać temperaturę co najmniej 34stopniC, są droższe.

Ile kabla grzejnego należy zamontować na 1m2, aby posadzka była ciepła ? Jeżeli posadzka jest ocieplona styropianem co najmniej 5cm, i jeżeli pomieszczenie jest ciepłe ( nie jest zawilgocone ) to należy w posadce zamontować tyle kabla grzejnego aby na 1m2 przypadało 150W jego mocy grzejnej. Jeżeli pomieszczenie jest słabo ocieplone i wilgotne to należy zamontować 200W mocy grzejnej kabla.

Czy można podłączyć dwie maty grzejne do jednego termostatu ? Jak maty będą w jednym pomieszczeniu, to można je podłączyć do jednego termostatu, gdy maty grzejne będą w dwóch różnych pomieszczeniach, to termostat będzie utrzymywał prawidłową temperaturę tylko w jednym pomieszczeniu.

Czy kabel grzejny wolno skracać ? Nie wolno skracać kabla grzejnego, ponieważ skrócony kabel się przepali.
OGRZEWANIE   PODŁOGOWE nie potrzebuje kotłowni ani pieca, nie ma żadnych rur. Za pomocą termostatów cyfrowych ogrzewanie można tak zaprogramować aby, w każdym pomieszczeniu była temperatura, taka jaką my chcemy, a nawet w każdym dniu tygodnia o różnej porze dnia można zaprogramować inną temperaturę.

Ogrzewanie podłogowe znane było już w starożytności, wtedy posadzki były podgrzewane przez ciepło pochodzące z ognia. Od początku XX wieku stosowane jest elektryczne ogrzewanie podłogowe. Obecnie jest to najnowszy system ogrzewania o wszechstronnym zastosowaniu:

OGRZEWANIE W POMIESZCZENIACH UŻYTKOWYCH:
- ogrzewanie mieszkań, sklepów, warsztatów, magazynów, hal (posadzka betonowa lub podłoga nagrzana kablem grzejnym do temperatury 25stopniC);
- usuwanie wilgoci ze ścian (kabel grzejny lub mata grzejna);
- zabezpieczanie luster przed zaparowaniem (kabel grzejny lub mata grzejna);

ZABEZPIECZANIE PRZED ZAMARZANIEM:
- zabezpieczanie przed zamarzaniem schodów zawnętrznych, podjazdów do garaży, chodników, balkonów, tarasów, ramp (kabel grzejny lub mata grzejna);
- rur i rynien (kabel grzejny);

W OGRODNICTWIE:
- inspekty, szklarnie, stoły do upraw sadzonek;

W HODOWLI ZWIERZĄT:
- kojce dla zwierząt hodowlanych;
- terrarium;
- ogrzewanie dla zwierząt domowych np. buda dla psa;
...

Przed montażem ogrzewania należy sprawdzić czy instalacja elektryczna , którą posiadamy jest dobra. Przyjmuje się ok. 120W na 1m2 pomieszczenia, na przykład; na mieszkanie 100m2 zainstalowana moc ogrzewania podłogowego wynosi 100m2 x 120W = 12000W = 12kW. Ogrzewaniem będą sterować cyfrowe termostaty i nawet przy dużych mrozach włączy się ok. 70% zainstalowanej mocy grzejnej to jest 12kW x 70% = 8,4kW . Instalacja powinna wytrzymać 8,4kW , powinna być wykonana z przewodów miedzianych 3 x 2,5mm2.


Dobór kabla grzejnego

100 W na 1m2 - stosuje się tylko wtedy gdy pomieszczenie ma już zapewnione inne ogrzewanie. Np; Jeżeli mamy zwykłe centralne ogrzewanie, które nawet przy dużych mrozach daje nam wystarczające ciepło, a chcemy podgrzać posadzkę lub tylko jej część o powierzchni 5m2, to należy założyć kabel grzejny o mocy nie mniejszej niż 5m2 x 100W/m2 = 500W.

150 W na 1m2 - najczęściej stosowana ilość mocy. Jeżeli chcemy podgrzać tylko część posadzki a nie całe pomieszczenie to należy dobrać kabel grzejny tak aby na 1m2 posadzki przypadało 150W mocy kabla grzejnego. Na przykład; na posadzkę o powierzchni 6m2 należy rozłożyć kabel grzejny o mocy nie mniejszej niż 6m2 x 150W = 900W.

200 W na 1m2 - dla łazienek stosuje się maksymalną moc dopuszczaną w pomieszczeniach mieszkalnych, dlatego że w łazienkach wymagana jest wyższa temperatura, a jest mało miejsca na rozłożenie kabla. Na przykład; Posadzka na której da się rozłożyć kabel grzejny ma 3m2, to należy założyć kabel grzejny o mocy 3m2 x 200W/m2 600 W.

250 W na 1m2 - dla pomieszczeń zimnych i wysokich, hale, magazyny, sklepy, sale, kościoły. Np; Jeżeli chcemy podgrzać posadzkę w zimnym pomieszczeniu o powierzchni 18m2, to należy założyć kable grzejne o  mocy 18m2 x 250W/m2 = 4500 W. Do takiego pomieszczenia można założyć 2 kable po 2250W. 

300 W na 1m2 - dla wjazdów do garaży, schodów zewnętrznych, rur, rynien. Na przykład: Jeżeli chcemy podgrzać wjazd do garażu o długości 10m to należy wykonać dwie maty o szerokości 0,5m i długości 10m, zamontować je tak jaki jest rozstaw kół samochodu. Powierzchnia jednej maty wynosi 5m2, to należy wykonać ją z kabla o mocy 5m2 x 300W/m2 = 1500 W.


MONTAŻ  KABLA  GRZEJNEGO  W  POSADZCE

- Montaż kabla grzejnego powinien być wykonany przez elektryka zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP.
- Montaż należy rozpocząć od wyboru miejsca, gdzie będzie jego zasilanie i sterowanie.
- Najlepiej na ścianie za drzwiami zamontować zwykłą puszkę instalacyjną o średnicy 60mm.
- W skrzynce z bezpiecznikami należy założyć bezpiecznik. 
- Od bezpiecznika do puszki należy doprowadzić miedziany kabel zasilający 3 x 2,5mm2.
- Pomieszczenie wyłożyć styropianem lub innym izolatorem ciepła o grubości 10cm.
- Na styropianie rozłożyć metalową siatkę zbrojeniową z drutu fi 3mm.
- Siatkę należy uziemić, przylutować do niej miedziany przewód 1,5mm2, w miejscu lutowania nałożyć koszulką termokurczliwą, drugi koniec przewodu przylutować do przewodu uziemiającego przy kablu zasilającym.
- Siatkę zalać betonem o grubości 3...6cm. Jeżeli nie mamy dużo miejsca na posadzkę lub gdy jest słaby strop to należy styropian zalać lekkim betonem samopoziomującym o grubości ok. 1...3cm w zależności od jego typu. 
- W centralnej części pomieszczenia w odległości 10...50cm od ściany należy rozłożyć siatkę plastikową lub z włókna szklanego do której będzie montowany kabel grzejny. 
- Obliczyć rozstaw między kablami grzejnymi, należy pole powierzchni siatki podzielić przez długość kabla np; gdy siatka na której będzie montowany kabel grzejny ma 16m2, kabel ma długość 200m. To należy 16m2 : 200m = 0,08m = 8cm. W tym przypadku kabel grzejny należy montować co 8cm.
- Najlepiej mocować za pomocą miedzianych drucików nawojowych o śr. 0,45mm lub taśmą przylepną.
- Montaż kabla grzejnego do siatki należy rozpocząć od przymocowania złącza kabla grzejnego z przewodem zasilającym. Kabel należy montować zygzakiem od jednej strony siatki do drugiej.
- Podłączenie kabla należy rozpocząć od doprowadzenia jego początku do puszki instalacyjnej.
- Kable podłączyć do termostatu według instrukcji i ustawić termostat na grzanie.
- Włączyć zasilanie bezpiecznikiem, po 5 minutach kabel grzejny powinien być już ciepły.
- Wyłączyć bezpiecznik, kabel grzejny zalać betonem o grubości ok. 1...3cm w zależności od jego typu lub bezpośrednio na kabel grzejny przykleić płytki (uważać by ostrym narzędziem nie uszkodzić kabla).
- Podczas schnięcia posadzki nie wolno włączać kabla. 
- Płytki można przykleić już po kilku dniach.
- Wykładzinę dywanową lub z tworzywa sztucznego można przykleić po ok. 3 tygodniach.
- Panele podłogowe o grubości do 1cm można położyć dopiero po upływie ok. 3 miesięcy gdy posadzka betonowa całkowicie wyschnie. Ogrzewanie można włączyć nie wcześniej niż po upływie ok. 3 tygodni od dnia wykończenia posadzki lub podłogi.
- Przez pierwszy miesiąc eksploatacji ogrzewania posadzka wysycha, zużycie energii jest kilkakrotnie wyższe, ponieważ ze świeżej posadzki odparowują resztki wody.
- W czasie eksploatacji ogrzewania podłogowego w prawidłowo ocieplonym mieszkaniu, temperatura posadzki najczęściej wynosi około 25oC. Jest to najbardziej zalecana ( optymalna ) temperatura posadzki.


UWAGI !
1. Zwiniętego kabla grzejnego, lub przylegającego do siebie nie wolno włączać do prądu na dłużej niż 5 minut.
2. Nie wolno pod napięciem włączonego kabla grzejnego zalewać betonem ani przyklejać do niego płytek.
3. Moc kabla grzejnego zainstalowanego w pomieszczeniu mieszkalnym prawidłowo ocieplonym z dobrymi oknami nie może przekraczać 200 W na 1m2 posadzki, w której jest on zamontowany. 
4. Nie skracać kabla grzejnego, pozostałą część kabla można rozłożyć w sąsiednim pomieszczeniu lub na ścianie pod tynkiem.
5. Na posadzce w której jest zamontowany kabel grzejny mogą stać tylko takie meble i inne przedmioty z pod których może wydostać się ciepło. Meble powinny mieć nóżki, listwy lub cokół o wysokości co najmniej 4cm. Duże przedmioty należy postawić na listwy.
6. Posadzkę w której jest zamontowany kabel grzejny nie wolno przykrywać grubym dywanem, materacem ani innym materiałem izolacyjnym ciepło o grubości powyżej 1cm .
7. Kabel grzejny powinien być zamontowany w podłożu, które dobrze rozprowadza ciepło np; w betonie, w kleju do płytek, piasku lub też można kabel zamontować między dwoma blachami.
8. Kabel grzejny nie może dotykać do materiałów izolujących ciepło, ani do łatwopalnych.
9. Podczas montowania należy uważać na to by ostrym narzędziem nie uszkodzić kabla grzejnego.
10. Zamontowane kable grzejne nie mogą do siebie przylegać, ani nawet się z sobą stykać.
11. Nie wolno montować kabli grzejnych 15W/mb w posadzkach wykończonych panelami lub wykładziną.


Jeżeli ogrzewanie podłogowe zużywa zbyt dużo energii elektrycznej
to mogą być tego dwie przyczyny: Pierwsza, za słabo ocieplone pomieszczenie. Ściany zewnętrzne powinny mieć ocieplenie o grubości co najmniej 8cm. Podłoga powinna też posiadać ocieplenie o grubości co najmniej 4cm. Drugą przyczyną najczęściej się zdarzającą jest złe ustawienie termostatu. Termostat należy ustawić ( zaprogramować ) tak aby termometr pokojowy wskazywał temperaturę ok. 21stopniC. Zmniejszenie o 2stopnieC zmniejsza o ok. 30% zużycie energii elektrycznej. Gdy posiadamy licznik dwutaryfowy to termostat należy zaprogramować tak aby włączał się w godzinach tańszej taryfy; w następujących przedziałach godzinowych 3:00...6:00, 13:00...15:00. Jeżeli posiadamy licznik jednotaryfowy to termostat powinien włączać ogrzewanie w godzinach 3:00...6:00 i 15:00...17:00.


Prawidłowo założone elektryczne ogrzewanie podłogowe średnio w ciągu sezonu grzewczego wykorzystuje tylko ok. 5% zainstalowanej swojej mocy.MONTAŻ  KABLA  GRZEJNEGO  NA  RYNNĘ  I  NA  RURĘ  SPUSTOWĄ

- Montaż kabla grzejnego powinien być wykonany przez elektryka zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP.
- Do rynny i rury spustowej montuje się kable grzejne o mocy 15W na 1m.
- Najlepiej zamontować dwa kable obok siebie, w odległości mniejszej niż 5 cm, szybciej roztopią śnieg i lód.
- Jeżeli chcemy żeby nawet przy dużych mrozach w rynnie w ogóle nie zalegał śnieg lub lód to należy zamontować cztery kable grzejne.
- Do rynny kable grzejne najlepiej przykleić silikonem dekarskim.
- Do rury spustowej powinno się montować dwa kable grzejne, należy je przymocować do łańcucha i opuścić do rury.
- Na początku kabla grzejnego jest 2m kabla zasilającego.
- Do kabla zasilającego można podłączyć wtyczkę .
- Aby włączyć kabel grzejny wystarczy włożyć wtyczkę do gniazdka.
- Metalową rynnę i rurę spustową należy uziemić, podłączyć do przewodu uziemiającego.
- Czas topienia zależy od ilości zalegającego śniegu i lodu oraz od temperatury i wynosi od 2 do 10 godzin.


MONTAŻ  KABLA  GRZEJNEGO  NA  PLASTIKOWĄ  RURĘ  INSTALACJI  WODNEJ

- Aby zabezpieczyć przed zamarzaniem plastikową rurę instalacji wodnej należy ją owinąć folią aluminiową.
- Folia aluminiowa dobrze rozprowadza ciepło, rura jest równomiernie ogrzewana.
- Na rurę z folią nawinąć kabel grzejny o mocy 10W na 1m i owinąć folią aluminiową
- Rurę należy owijać kablem grzejnym tak, aby odległość między zwojami kabla wynosiła 7 cm.
- Aby koszty ogrzewanie były mniejsze należy na rurę nałożyć otulinę ocieplającą o grubości conajmniej 1,5cm.


MONTAŻ  KABLA   GRZEJNEGO  NA  METALOWĄ  RURĘ  INSTALACJI  WODNEJ

- Aby zabezpieczyć przed zamarzaniem metalową rurę instalacji wodnej należy owinąć ją kablem grzejnym o mocy 15W na 1m.
- Rurę należy owijać kablem grzejnym tak, aby odległość między zwojami kabla wynosiła 10 cm.
- W celu utrzymania stałej temperatury należy podłączyć termostat z czujnikiem.
- Czujnik należy przymocować do rury tak aby nie dotykał kabla grzejnego.
- Rurę z kablem grzejnym i czujnikiem należy owinąć folią aluminiową.
- Aby koszty ogrzewania Należy na rurę nałożyć otulinę ocieplającą o grubości conajmniej 1,5cm.

UWAGI !
1. Zwiniętego kabla grzejnego, lub przylegającego do siebie nie wolno włączać do prądu na dłużej niż 5 minut.
2. Nie wolno skracać kabla grzejnego i instalować go pod napięciem, włączonego.
3. Kabel grzejny nie może dotykać do materiałów izolujących ciepło, otulin, styropianu, wełny mineralnej.
4. Przedmioty o ostrych krawędziach nie mogą naciskać na kabel grzejny.
5. Kabla grzejnego nie wolno wiązać grubymi drutami i nie wolno mocno ściskać opaskami.
6. Podczas montowania należy uważać na to by ostrym narzędziem nie uszkodzić kabla grzejnego.
7. Odległość między zamontowanymi kablami grzejnymi nie może być mniejsza niż 5cm.
8. Kabla grzejnego latem nie wolno włączać.


Zabezpieczenie rury przed zamarzaniem

Przykład montażu kabla grzejnego na metalowej rurze z otuliną o grubości conajmniej 1,5cm


MONTAŻ  KABLA  GRZEJNEGO  SAMOREGULUJĄCEGO  NA  PLASTIKOWĄ  RURĘ  INSTALACJI  WODNEJ

- Rurę najpierw należy owinąć folią aluminiową.
- Kabel przymocować pod rurą, wzdłuż całej jej długości.
- Mocować można za pomocą plastikowych opasek lub taśmą w odstępie co 40 cm.
- Na rurę z przymocowanym kablem grzejnym nałożyć otulinę ocieplającą o grubości co najmniej 8cm.


MONTAŻ  KABLA  GRZEJNEGO  SAMOREGULUJĄCEGO  NA  METALOWĄ  RURĘ  INSTALACJI  WODNEJ

- Kabel przymocować pod rurą, wzdłuż całej jej długości.
- Mocować można za pomocą plastykowych opasek lub taśmą w odstępie co 40 cm.
- Na rurę z przymocowanym kablem grzejnym nałożyć otulinę ocieplającą o grubości co najmniej 8cm.

Zabezpieczenie rury przed zamarzaniem

Przykład montażu kabla grzejnego samoregulującego na metalowej rurze z otuliną o grubości conajmniej 8cm
UWAGI !
1. Zwiniętego kabla grzejnego, lub przylegającego do siebie nie wolno włączać do prądu na dłużej niż 5 minut.
2. Nie wolno instalować pod napięciem włączonego kabla grzejnego.
3. Nie skracać kabla grzejnego. 
4. Kabel grzejny nie może dotykać do materiałów izolujących ciepło, łatwopalnych i do ostrych krawędzi rury i rynny.
5. Podczas montowania należy uważać na to by ostrym narzędziem nie uszkodzić kabla grzejnego.
6. Zamontowane kable grzejne nie mogą do siebie przylegać, ani nawet się z sobą stykać.
7. Kabla grzejnego latem nie wolno włączać.
8. Kabel grzejny należy tak podłączyć aby latem przypadkowo ktoś go nie włączył.TERMOSTATY   ( regulatory temperatury )


Kliknij - zobaczysz zdjęcia i szczegółowy opis

Termostat F/2000   61,50zł
Wymiary - 85mm x 55mm x 35mm,   Napięcie zasilania 230V,   Maksymalne obciążenie - 3500W,   Dokładność termostatu +/- 3st.C,   Zakres regulacji temperatury od -35...+35st.C.

zdjęcia i szczegółowy opis

DigiTime 1000   114,39zł
Wymiary - 87mm x 87mm x 21mm,   Napięcie zasilania ( 2 baterie R6 ) - 3V,   Żywotność baterii - 2 lata,   Maksymalne obciążenie - 3500W,   Dokładność termostatu +/- 1st.C,   Zakres regulacji temperatury od 0...35st.C,  Tryb ochrony przed zamarznięciem.   Posiada ręczne sterowanie temperaturą.  

Kliknij - zobaczysz zdjęcia i szczegółowy opis

IB-Tron 350 HT   147,60zł
Wymiary - 85mm x 85mm x 30mm,   Zasilanie z sieci ( nie wymaga baterii). Termostat posiada dwa czujniki, jeden powietrzny a drugi podłogowy. Maksymalne obciążenie - 3500W,   Dokładność termostatu - 2st.C,   Zakres regulacji temperatury od -15...99st.C.  Posiada wyłącznik ogrzewania

zdjęcia i szczegółowy opis

DigiTime 900   193,11zł
Wymiary - 100mm x 75mm x 26
mm,   Napięcie zasilania ( 2 baterie R6 ) - 3V,   Żywotność baterii - 2 lata,   Maksymalne obciążenie - 3500W,   Dokładność termostatu +/- 0,1st.C,   Zakres regulacji temperatury od 0...35st.C,     Ilość programów - 9,   Tryb ochrony przed zamarznięciem.   Posiada również ręczne sterowanie temperaturą.  

zdjęcia i szczegółowy opis

TC-910   178,35zł
Wymiary - 86mm x 90mm x 13mm,   Napięcie zasilania 230V,   Maksymalne obciążenie - 3500W,   Dokładność termostatu +/- 0,1st.C,   Zakres regulacji temperatury od 5...90st.C,  Tryb ochrony przed zamarznięciem,  Programowanie 24h/7 dni lub ręczne sterowanie temperaturą.  OSPRZĘT DO MONTAŻU KABLI GRZEJNYCH


Taśma montażowa do kabli grzejnych

Taśma montażowa do kabli grzejnych   6,80zł / m
Wymiary: długość 25 m , szerokość 2 cm , uchwyt co 2,5 cm.  

Taśma montażowa do kabli grzejnych
Taśma metalizowana alu   12,30zł / szt
do rur metalowych
Wymiary: długość 50m , szerokość 5 cm

Taśma aluminiowa   30,75zł / szt
do rur plastikowych i metalowych
Wymiary: długość 50m , szerokość 5 cm
Cennik do wydruku


Ceny brutto z 23% vatem
 

zdjęcia i szczegółowy opis

Kable  grzejne  10W  na  1mb
 

Typ moc długość prąd opór waga cena
PG100 100W 10m 0,43A 529om 0,3kg 148,83
PG120 120W 12m 0,52A 442om 0,3kg 166,05
PG145 145W 14m 0,63A 365om 0,4kg 188,19
PG175 175W 17m 0,76A 302om 0,5kg 211,56
PG210 210W 21m 0,91A 252om 0,7kg 236,16
PG250 250W 25m 1,08A 212om 0,9kg 266,91
PG300 300W 30m 1,30A 176om 1,0kg 298,89
PG360 360W 36m 1,56A 147om 1,2kg 334,56
PG440 440W 44m 1,91A 120om 1,3kg 376,38
PG520 520W 52m 2,26A 101om 1,5kg 421,89
PG630 630W 63m 2,73A 84,0om 1,7kg 474,78
PG750 750W 75m 3,26A 70,5om 2,4kg 532,59
PG900 900W 90m 3,91A 58,8om 3,5kg 597,78
PG1080 1080W 110m 4,70A 48,9om 3,6kg 672,81
PG1300 1300W 130m 5,65A 40,7om 4,1kg 755,22
PG1560 1560W 150m 6,78A 33,9om 4,5kg 848,70
PG1870 1870W 180m 8,13A 28,3om 5,8kg 952,02
PG2250 2250W 200m 9,78A 23,5om 6,7kg 1070,10


Kable do ogrzewania mieszkań, sklepów, domów  jednorodzinnych,  domków letniskowych, biur, hoteli, szkół, bloków mieszkalnych, osiedli, obiektów sportowych. Można je też stosować do podgrzewania podłóg panelowych. Do zabezpieczenia plastikowych rur i rynien przed zamarznięciem oraz do do usuwania wilgoci ze ścian.
W pomieszczeniu mieszkalnym (salon, pokój, kuchnia, przedpokój lub łazienka) kabel zamontowany tak, że na 1m2 przypada 100W jego mocy lekko podgrzeje posadzkę co najmniej do 22st.C, zamontowany 150W/m2 podgrzeje posadzkę co najmniej do 28st.C, zamontowany 200W/m2 mocno podgrzeje posadzkę co najmniej do 34st.C. Zamontowany do rozmrażania plastikowych rur i rynien podgrzeje do co najmniej 5st.C. Uwaga! nie można w pomieszczeniach mieszkalnych kabel grzejny zakładać więcej niż 200W/m2.

zdjęcia i szczegółowy opis

Kable  grzejne  15W  na  1mb
 

Typ moc długość prąd opór waga cena
ZG125 125W 8m 0,54A 423om 0,3kg 137,76
ZG150 150W 10m 0,65A 353om 0,3kg 148,83
ZG170 170W 12m 0,73A 315om 0,4kg 166,05
ZG200 200W 14m 0,86A 267om 0,5kg 188,19
ZG260 260W 17m 1,13A 203om 0,6kg 211,56
ZG310 310W 20m 1,34A 172om 0,8kg 233,70
ZG370 370W 25m 1,60A 143om 0,9kg 266,91
ZG450 450W 30m 1,95A 117om 0,9kg 298,89
ZG540 540W 36m 2,34A 98,2om 1,1kg 334,56
ZG640 640W 42m 2,78A 82,7om 1,2kg 369,00
ZG800 800W 54m 3,47A 66,2om 1,6kg 430,50
ZG920 920W 60m 4,00A 57,5om 2,1kg 461,25
ZG1100 1100W 73m 4,78A 48,1om 2,6kg 523,98
ZG1350 1350W 90m 5,86A 39,2om 3,1kg 597,78
ZG1600 1600W 106m 6,95A 33,0om 3,1kg 669,12
ZG1800 1800W 120m 7,82A 29,4om 3,8kg 729,39
ZG2300 2300W 150m 10,0A 23,0om 4,8kg 848,70
ZG2700 2700W 170m 11,7A 19,6om 5,8kg 937,26


Kable do ogrzewania zimnych pomieszczeń, garaży, warsztatów, magazynów, hal, do topienia śniegu i lodu z podjazdów, tarasów, chodników, schodów. Do zabezpieczenia metalowych rur i rynien przed zamarznięciem oraz do usuwania wilgoci ze ścian.


W pomieszczeniu mieszkalnym (salon, pokój, kuchnia, przedpokój lub łazienka) kabel zamontowany tak, że na 1m2 przypada 100W jego mocy lekko podgrzeje posadzkę co najmniej do 22st.C, zamontowany 150W/m2 podgrzeje posadzkę co najmniej do 28st.C. Podjazd do garażu, chodnik, taras lub schody zewnętrzne kabel zamontowany 300W/m2 podgrzeje do co najmniej 5st.C, podobnie podgrzeje metalowe rury i rynny. Uwaga! nie można w pomieszczeniach mieszkalnych kabel grzejny typu ZG zakładać więcej niż 150W/m2 pod płytkami i nie wolno zakładać więcej niż 100W/m2 pod podłogą panelową. Nie można go też montować do rozmrażania plastikowych rur i rynien.

zdjęcia i szczegółowy opis

Kable  grzejne  22W  na  1mb
 

Typ moc długość prąd opór waga cena
RG180 180W 8m 0,78A 295om 0,3kg 137,76
RG190 190W 9m 0,83A 277om 0,3kg 145,14
RG220 220W 10m 0,96A 239om 0,3kg 148,83
RG270 270W 12m 1,17A 196om 0,3kg 166,05
RG330 330W 15m 1,43A 160om 0,4kg 191,88
RG380 380W 17m 1,65A 139om 0,5kg 211,56
RG460 460W 21m 2,00A 115om 0,7kg 236,16
RG550 550W 25m 2,39A 96,2om 0,9kg 266,91
RG660 660W 30m 2,87A 80,1om 1,0kg 298,89
RG810 810W 37m 3,52A 65,3om 1,2kg 339,48
RG980 980W 45m 4,26A 53,9om 1,3kg 381,30
RG1200 1200W 55m 5,22A 44,0om 1,6kg 432,96
RG1500 1500W 68m 6,52A 35,2om 2,5kg 498,15
RG1770 1770W 81m 7,70A 29,8om 2,9kg 557,19
RG2200 2200W 100m 9,57A 24,0om 3,6kg 639,60
RG2600 2600W 118m 11,30A 20,3om 3,8kg 720,78
RG3200 3200W 145m 13,91A 16,5om 4,6kg 833,94


Kable do zabezpieczania przed oblodzeniem schodów zewnętrznych (bez płytek ceramicznych), do zabezpieczania podjazdów do garaży, chodników, balkonów, tarasów, ramp oraz rynien, do topienia śniegu i lodu.


zdjęcia i szczegółowy opis

Kable  grzejne 33W  na  1mb - zasilane napięciem 230V
 

Typ moc długość prąd opór waga cena
WG215 215W 6,5m 0,93A 247,3om 0,2kg 134,07
WG255 255W 8m 1,11A 207,2om 0,3kg 137,76
WG480 480W 14,5m 2,09A 110om 0,5kg 189,42
WG910 910W 27m 3,96A 58om 0,9kg 282,90
WG1790 1790W 55m 7,78A 29,5om 1,6kg 432,96
WG3700 3700W 125m 16,09A 14,3om 3,8kg 744,15


Kable do zabezpieczania przed oblodzeniem i śniegiem wjazdów do garaży (pokrytych kostką lub płytami granitowymi).

Kable  grzejne 30W  na  1mb - zasilane napięciem 400V
 

Typ moc długość prąd opór waga cena
WG4500 4500W 150m 11,25A 33,5om 4,5kg 848,70
WG5500 5500W 180m 13,75A 29,0om 5,8kg 952,02


Kable do zabezpieczania przed oblodzeniem i śniegiem wjazdów do garaży (pokrytych kostką lub płytami granitowymi).
kabel

Kable  grzejne 15W  na  1mb - ekranowane
 

Typ moc długość prąd opór waga cena
EG205 205W 14m 0,87A 264om 4,95kg 188,19


Kable do ogrzewania zimnych pomieszczeń, garaży, warsztatów, magazynów, hal, do topienia śniegu i lodu z podjazdów, tarasów, chodników, schodów. Do zabezpieczenia metalowych rur i rynien przed zamarznięciem oraz do usuwania wilgoci ze ścian.).

Kable  grzejne 20W  na  1mb - ekranowane
 

Typ moc długość prąd opór waga cena
EG240 240W 12m 1,04A 221om 0,85kg 166,05


Kable do zabezpieczania przed oblodzeniem i śniegiem wjazdów do garaży (pokrytych kostką lub płytami granitowymi) oraz rynien.
Kliknij - zobaczysz duże zdjęcie

Kable  grzejne 15W  na  1mb - samoregulujące
 

Typ moc cena za metr
SR15 15W 50,43


Kable do zabezpieczenia metalowych rur i rynien przed zamarznięciem.


Kliknij - zobaczysz duże zdjęcie

Kable  grzejne na napięcie zasilania 12V

Typ moc długość prąd opór waga cena
15W12V 15W 1m 1,2A 9,6om 0,1kg 121,77
32W12V 32W 2,1m 2,7A 4,5om 0,2kg 123,00
46W12V 46W 3m 3,8A 3,1om 0,3kg 125,46
67W12V 67W 4,5m 5,6A 2,1om 0,4kg 127,92
115W12V 115W 7,5m 9,6A 1,2om 0,5kg 137,76
160W12V 160W 10,5m 13,5A 0,9om 0,7kg 157,44
230W12V 230W 15m 19,2A 0,6om 0,9kg 191,88


Kable do ogrzewania lub do zabezpieczania przed zamarzaniem.Kliknij - zobaczysz duże zdjęcie

Kable  grzejne na napięcie zasilania 24V

Typ moc długość prąd opór waga cena
31W24V 31W 2m 1,3A 18,6om 0,1kg 123,00
64W24V 64W 4,2m 2,7A 9,0om 0,2kg 127,92
92W24V 92W 6m 3,8A 6,3om 0,3kg 134,07
135W24V 135W 9m 5,6A 4,3om 0,4kg 145,14
230W24V 230W 15m 9,6A 2,5om 0,5kg 191,88
320W24V 320W 21m 13,5A 1,8om 0,7kg 236,16
460W24V 460W 30m 19,2A 1,2om 0,9kg 298,89


Kable do ogrzewania lub do zabezpieczania przed zamarzaniem.


Kliknij - zobaczysz duże zdjęcie

Linka  grzejna (grubość 1mm, dwustronnie zasilana):


na napięcie zasilania 12V
Typ moc długość prąd opór waga cena
75W12V 75W 12m 7A 1,75om 30g 36,90


na napięcie zasilania 24V
Typ moc długość prąd opór waga cena
150W24V 150W 24m 6,4A 3,66om 60g 73,80

Zastosowanie:
- do podgrzewania lusterek, siedzeń, kierownic, manetek.
- do podgrzewania małych inspektów, szklarni, stołów do uprawy sadzonek.
- do podgrzewania terrarium lub podgrzewania siedzisk dla zwierząt domowych np. buda dla psa.Kliknij - zobaczysz duże zdjęcie

Linka  grzejna (na metry) - grubość 2mm, dwustronnie zasilana:


na napięcie zasilania 12V - dostępna długość od 1m do 10m
Typ moc długość cena
15W12V 10W/m od 1 do 10m 12,30zł/m


na napięcie zasilania 24V - dostępna długość od 2m do 20m
Typ moc długość cena
15W24V 10W/m od 2 do 20m 12,30zł/m

Zastosowanie:
- do podgrzewania lusterek, siedzeń, kierownic, manetek.
- do podgrzewania małych inspektów, szklarni, stołów do uprawy sadzonek.
- do podgrzewania terrarium lub podgrzewania siedzisk dla zwierząt domowych np. buda dla psa.
Maty grzejne
wykonuję na wymiar o dowolnym kształcie, wystarczy podać wymiary lub narysować kształt maty. Maty mogę wykonać o mocy od 100W do 300W na 1 m2. Koszt maty grzejnej nie zależy od jej wymiarów a od ceny kabla grzejnego użytego do jej wykonania.

zdjęcia i szczegółowy opis

Maty pod płytki i podłogi

Typ moc pow. prąd opór waga cena
MP100 100W 0,5...1,0m2 0,43A 529om 0,3kg 282,90
MP120 120W 0,6...1,2m2 0,52A 442om 0,4kg 313,65
MP145 145W 0,7...1,5m2 0,63A 365om 0,5kg 348,09
MP175 175W 0,9...1,8m2 0,76A 302om 0,6kg 387,45
MP210 210W 1,0...2,0m2 0,91A 252om 0,9kg 429,27
MP250 250W 1,2...2,5m2 1,08A 212om 1,2kg 476,01
MP300 300W 1,5...3,0m2 1,30A 176om 1,5kg 527,67
MP360 360W 1,8...3,6m2 1,56A 147om 1,6kg 585,48
MP440 440W 2,2...4,4m2 1,91A 120om 1,7kg 651,90
MP520 520W 2,6...5,2m2 2,26A 101om 2,1kg 723,24
MP630 630W 3,1...6,2m2 2,73A 84,0om 2,5kg 801,96
MP750 750W 3,4...7,5m2 3,26A 70,5om 3,0kg 891,75zł
MP900 900W 4,5...9,0m2 3,91A 58,8om 4,4kg 988,92
MP1080 1080W 5,0...10,0m2 4,70A 48,9om 5,0kg 1098,39
MP1300 1300W 6,5...13,0m2 5,65A 40,7om 5,3kg 1218,93
MP1560 1560W 7,8...15,6m2 6,78A 33,9om 5,7kg 1353,00
MP1870 1870W 9,3...18,6m2 8,13A 28,3om 7,6kg 1489,53
MP2250 2250W 11...22,0m2 9,78A 23,5om 9,0kg 1666,65


Maty do ogrzewania mieszkań, sklepów, domów  jednorodzinnych,  domków letniskowych, biur, hoteli, szkół, bloków mieszkalnych, osiedli, obiektów sportowych. Można je też stosować do podgrzewania podłóg panelowych oraz do usuwania wilgoci ze ścian

duże zdjęcie

Maty pod płytki i do rozmrażania

Typ moc pow. prąd opór waga cena
MZ125 125W 0,4...1,2m2 0,54A 423om 0,3kg 280,44
MZ150 150W 0,5...1,5m2 0,65A 353om 0,3kg 307,50
MZ170 170W 0,6...1,7m2 0,73A 315om 0,4kg 337,02
MZ200 200W 0,7...2,0m2 0,86A 267om 0,5kg 370,23
MZ260 260W 0,9...2,6m2 1,13A 203om 0,6kg 408,36
MZ310 310W 1,0...3,1m2 1,34A 172om 0,9kg 447,72
MZ370 370W 1,2...3,7m2 1,60A 143om 1,2kg 492,00
MZ450 450W 1,5...4,5m2 1,95A 117om 1,5kg 541,20
MZ540 540W 1,8...5,4m2 2,34A 98,2om 1,6kg 596,55
MZ640 640W 2,1...6,4m2 2,78A 82,7om 1,7kg 655,59
MZ800 800W 2,7...8,0m2 3,47A 66,2om 2,1kg 720,78
MZ920 920W 3,1...9,2m2 4,00A 57,5om 2,5kg 794,58
MZ1100 1100W 3,7...11,0m2 4,78A 48,1om 3,0kg 875,76
MZ1350 1350W 4,5...13,5m2 5,86A 39,2om 4,4kg 961,86
MZ1600 1600W 5,3...16,0m2 6,95A 33,0om 5,0kg 1056,57
MZ1800 1800W 6,0...18,0m2 7,82A 29,4om 5,3kg 1162,35
MZ2300 2300W 7,7...23,0m2 10,0A 23,0om 5,7kg 1277,97
MZ2700 2700W 9,0...27,0m2 11,7A 19,6om 7,6kg 1405,89


Maty do podgrzewania posadzki, podłogi, do ogrzewania zimnych pomieszczeń, garaży, warsztatów, magazynów, hal, do topienia śniegu i lodu z podjazdów, tarasów, chodników, schodów, do usuwania wilgoci ze ścian oraz do zabezpieczenia zbiorników przed zamarznięciem.


Maty do rozmrażania

Typ moc pow. prąd opór waga cena
MR180 180W 0,5m2 0,78A 295om 0,3kg 263,22
MR190 190W 0,6m2 0,83A 277om 0,4kg 266,91
MR220 220W 0,7m2 0,96A 239om 0,5kg 295,20
MR270 270W 0,9m2 1,17A 196om 0,6kg 327,18
MR330 330W 1,1m2 1,43A 160om 1,2kg 364,08
MR380 380W 1,3m2 1,65A 139om 1,3kg 404,67
MR460 460W 1,5m2 2,00A 115om 1,5kg 448,95
MR550 550W 1,8m2 2,39A 96,2om 1,6kg 498,15
MR660 660W 2,2m2 2,87A 80,1om 1,9kg 551,04
MR810 810W 2,7m2 3,52A 65,3om 2,2kg 612,54
MR980 980W 3,3m2 4,26A 53,9om 2,7kg 678,96
MR1200 1200W 4,0m2 5,22A 44,0om 3,8kg 753,99
MR1500 1500W 5,0m2 6,52A 35,2om 5,0kg 837,63
MR1770 1770W 5,9m2 7,70A 29,8om 5,3kg 929,88
MR2200 2200W 7,3m2 9,57A 24,0om 5,6kg 1031,97
MR2600 2600W 8,7m2 11,30A 20,3om 6,5kg 1145,13
MR3200 3200W 10,7m2 13,91A 16,5om 7,5kg 1270,59


Maty do zabezpieczania przed oblodzeniem schodów zewnętrznych (bez płytek ceramicznych), do zabezpieczania podjazdów do garaży, chodników, balkonów, tarasów, ramp oraz rynien, do topienia śniegu i lodu.


Maty do zabezpieczania przed zamarzaniem - napięcie zasilania 230V

Typ moc pow. prąd opór waga cena
MR215 215W 0,7m2 0,93A 247,3om 0,5kg 270,60
MR255 255W 0,8m2 1,11A 207,2om 0,6kg 280,44
MR480 480W 1,6m2 2,09A 110om 1,6kg 383,76
MR910 910W 3,0m2 3,96A 58om 2,5kg 523,98
MR1790 1790W 6,0m2 7,78A 29,5om 5,4kg 753,99
MR3700 3700W 12,3m2 16,09A 14,3om 7,9kg 1190,64
Maty do zabezpieczania przed zamarzaniem - napięcie zasilania 400V

Typ moc pow. prąd opór waga cena
MR4500 4500W 15,0m2 11,25A 35,5om 5,7kg 1353,00
MR5500 5500W 18,3m2 13,75A 29,0om 7,6kg 1489,53


Maty do zabezpieczania przed zamarzaniem wjazdów do garaży (pokrytych kostką lub płytami granitowymi), do topienia śniegu i lodu.Zestawy ogrzewania podłogowego


duże zdjęcie

Maty grzejne 150W/m2 z termostatem do łazienek i korytarzy

Typ moc pow. cena
MZ125 125W 0,8m2 402,21
MZ150 150W 1,0m2 429,27
MZ170 170W 1,1m2 458,79
MZ200 200W 1,3m2 492,00
MZ260 260W 1,7m2 530,13
MZ310 310W 2,0m2 569,49
MZ370 370W 2,5m2 613,77
MZ450 450W 3,0m2 662,97
MZ540 540W 3,6m2 718,32
MZ640 640W 4,0m2 777,36
MZ800 800W 5,0m2 842,55
MZ920 920W 6,0m2 916,35
MZ1100 1100W 7,0m2 997,53
MZ1350 1350W 9,0m2 1083,63
MZ1600 1600W 10,0m2 1178,34
MZ1800 1800W 12,0m2 1284,12
MZ2300 2300W 15,0m2 1399,74
MZ2700 2700W 18,0m2 1527,66
duże zdjęcie

Maty grzejne 150W/m2 z termostatem do pomieszczeń mieszkalnych

Typ moc pow. cena
MZ125 125W 0,8m2 480,93
MZ150 150W 1,0m2 507,99
MZ170 170W 1,1m2 537,51
MZ200 200W 1,3m2 570,72
MZ260 260W 1,7m2 608,85
MZ310 310W 2,0m2 648,21
MZ370 370W 2,5m2 692,49
MZ450 450W 3,0m2 741,69
MZ540 540W 3,6m2 797,04
MZ640 640W 4,0m2 856,08
MZ800 800W 5,0m2 921,27
MZ920 920W 6,0m2 995,07
MZ1100 1100W 7,0m2 1076,25
MZ1350 1350W 9,0m2 1162,35
MZ1600 1600W 10,0m2 1257,06
MZ1800 1800W 12,0m2 1362,84
MZ2300 2300W 15,0m2 1478,46
MZ2700 2700W 18,0m2 1606,38


duże zdjęcie

Maty grzejne 150W/m2 z termostatem do pomieszczeń mieszkalnych

Typ moc pow. cena
MZ125 125W 0,8m2 477,34
MZ150 150W 1,0m2 504,40
MZ170 170W 1,1m2 533,92
MZ200 200W 1,3m2 567,13
MZ260 260W 1,7m2 605,25
MZ310 310W 2,0m2 644,62
MZ370 370W 2,5m2 688,90
MZ450 450W 3,0m2 738,10
MZ540 540W 3,6m2 793,45
MZ640 640W 4,0m2 852,49
MZ800 800W 5,0m2 917,68
MZ920 920W 6,0m2 991,48
MZ1100 1100W 7,0m2 1072,66
MZ1350 1350W 9,0m2 1158,76
MZ1600 1600W 10,0m2 1253,47
MZ1800 1800W 12,0m2 1359,25
MZ2300 2300W 15,0m2 1474,87
MZ2700 2700W 18,0m2 1602,79

Nazwa urządzenia

 

Cena brutto

Termostat F2000 3,5 kW 61,50zł
Termostat D1000 3,5 kW 114,39zł
Termostat D1000c 3,5 kW 121,77zł
IB-Tron 350 3,6 kW 147,60zł
TC-910c 3,5 kW 178,35zł
TC-910ic (2 czujniki) 3,5 kW 196,80zł
D900i (6 temperatur) 3,5 kW 193,11zł
D900c (6 temperatur) 3,5 kW 200,49zł
Czujnik (termistorowy) do posadzki   36,90zł
     
Taśma metalizowana alu rolka 5cm x 50m 12,30zł
Taśma aluminiowa rolka 5cm x 50m 30,75zł
Siatka budowlana 1m2 6,15zł
Druciki do wiązania kabli   6,15zł
Przekaźnik 3,5kW 16A 36,90zł
Stycznik 4 x 5,2kW 24A 98,40złURZĄDZENIA  STERUJĄCE  OGRZEWANIEM

             
WYPRZEDAŻ MAT GRZEJNYCH
duże zdjęcie


 

Maty  grzejne o szerokości
0,5 metra lub 1 metra

podwójnie izolowane, zasilane z jednej strony, z przewodem zasilającym 2mWyprzedaż !
Maty grzejne w cenie kabla grzejnego

Uwaga, ograniczona ilość.
Maty grzejne dostępne w wyprzedaży:

Typ moc moc na m2 ilość wymiary pow. cena
MP120 120W 100W 1 0,5m x 2,4m 1,2m2 166,05zł
MP300 300W 194W 1 0,5m x 3,1m 1,55m2 298,89zł
MP630 630W 225W 1 1m x 2,8m 2,8m2 474,78zł
MP630 630W 157W 1 1m x 4m 4m2 474,78zł
MP1080 1080W 154W 1 1m x 7m 7m2 672,81zł
MP1560 1560W 156W 4 0,5m x 20m 10m2 848,70złMaty grzejne można dostosować do wielkości pomieszczenia.
Poniżej przykład maty o wielkości 0,5m x 20m
 

Zastosowanie:OGRZEWANIE  W  POMIESZCZENIACH  UŻYTKOWYCH:
- do podgrzewania posadzki w łazienkach, korytarzach, pokojach i w innych pomieszczeniach mieszkalnych;
- do ogrzewania mieszkań, sklepów, warsztatów, garaży, magazynów, pomieszczeń produkcyjnych, domków letniskowych i jednorodzinnych;
- do ogrzewania dużych obiektów; hal, hoteli, szkół, bloków mieszkalnych, osiedli, obiektów sportowych, zakładów przemysłowych, kościołów;
- usuwanie wilgoci ze ścian;
- zabezpieczanie luster przed zaparowaniem.

ZABEZPIECZANIE  PRZED  ZAMARZANIEM  I  OBLODZENIEM:
- zabezpieczanie przed zamarzaniem plastikowych zbiorników, rur.

W OGRODNICTWIE:
- inspekty, szklarnie, stoły do upraw sadzonek.

W  HODOWLI  ZWIERZĄT:
- kojce dla prosiąt;
- terrarium;


Przy zakupie większej ilości towaru udzielam następujący rabat;


5% rabatu można uzyskać przy zakupie 4 sztuk tego samego
towaru lub 2 sztuk tego samego towaru, ale gdy wartość
całego zakupu przekracza 1000zł netto,

10% rabatu można uzyskać przy zakupie powyżej 2000zł netto,

20% rabatu można uzyskać przy zakupie powyżej 5000zł netto,

30% rabatu można uzyskać przy zakupie powyżej 10000zł netto,

30% rabatu i płatność przelewem po 2 tygodniach można
uzyskać przy dłuższej współpracy, to znaczy po co najmniej
10 zakupach w sumie na wartość powyżej 10000zł netto,


20   LAT   GWARANCJI   NA   KABLE   I   MATY   GRZEJNE

 

Gwarancja jest dlatego taka długa, ponieważ są to kable dwużyłowe, ciepło w kablu grzejnym rozkłada się na dwie żyły, przez to żyła grzejna jest mniej obciążona niż w kablu jednożyłowym. Kable grzejne pracują w temperaturze do 40stopniC. Wykonane są z linki grzejnej. Linka grzejna jest pokryta podwójną warstwą izolacji. Izolacja wytrzymuje temperaturę 180stopniC, wytrzymuje napięcie 2500V i chroni linkę grzejną przed wilgocią i powietrzem, zapobiega rdzewieniu ( utlenianiu się ) linki, poza tym linka wykonana jest z materiału odpornego na rdzewienie.Warunki gwarancji

 

Producent udziela 20 lat gwarancji na kabel grzejny zamontowany na stałe w posadzce betonowej i eksploatowany ściśle według instrukcji. 
Gdy stwierdzimy że kabel grzejny nie grzeje to należy;
1 - sprawdzić czy termostat wskazuje włączone ogrzewanie, na wyświetlaczu cyfrowego termostatu powinien 
być widoczny wskaźnik włączonego ogrzewania.
2 - sprawdzić czy bezpiecznik jest dobry, gdy mamy automatyczny bezpiecznik to powinien być włączony.
3 - zadzwonić do naszej firmy tel. 071 39 22 034 lub 0602 46 54 01.
Gdy okaże się że mata grzejna jest uszkodzona z powodu złego montażu lub złej eksploatacji to klient 
pokrywa koszty dojazdu (2zł za 1 km netto + 23% VAT) i naprawy (600...1000zł netto + 23% VAT).
Gwarancja jest nie ważna, klient pokrywa koszty gdy okaże się że jest;
1 - Termostat nieprawidłowo nastawiony.
2 - Brak napięcia zasilającego. 
3 - Uszkodzony bezpiecznik.
4 - Uszkodzony kabel doprowadzający prąd do termostatu.
5 - Kabel grzejny jest uszkodzony, przecięty lub styka się z ostrym przedmiotem metalowym.
6 - Posadzka przykryta materiałem izolacyjnym o grubości powyżej 1cm ( grubym dywanem lub materacem).
7 - Kabel grzejny samodzielnie naprawiany.

Producent udziela 2 lata gwarancji na kabel grzejny zamontowany na rynnach i rurach. 
Gdy stwierdzimy że kabel grzejny nie grzeje to należy;
1 - Sprawdzić miernikiem lub próbówką czy do kabla grzejnego dochodzi prąd.
2 - Zadzwonić do naszej firmy tel. 071 39 22 034 lub 0602 46 54 01. 
3 - Uszkodzony kabel dostarczyć do naszej firmy, zostanie naprawiony w ciągu 7 dni.
4 - Klient pokrywa koszty naprawy gdy okaże się że kabel grzejny jest uszkodzony mechanicznie.

Gdy naprawa okaże się nieopłacalna to klientowi zostanie zwrócony koszt kabla grzejnego.

Posiadamy sprzęt do lokalizacji uszkodzeń kabli grzejnych. Wypożyczenie sprzętu kosztuje 200zł.

Sprzęt wysyłamy po wpłacie kaucji w kwocie 2000zł. Po odesłaniu sprzętu do nas i jego sprawdzeniu,
zwracamy kaucję pomniejszoną o wartość wypożyczenia czyli 1800zł.

 P.P.H.U. "INTO"   Adam Szymański   57-100 Strzelin   ul. Kamienna 3   tel. 71 39 22 034   ,   602 46 54 01   into@into.pl   NIP: 914-000-85-78   Powiatowy Bank Spółdzielczy w Strzelinie   Numer konta 69 9588 0004 0012 6003 2000 0010